Lidojums uz ārzemēm – kā veiksmīgi doties ceļojumā ar bērniem

Vasara nav aiz kalniem. Vēl jo vairāk – tā ir tepat aiz stūra. Un to var manīt – draugi un paziņas steidz meklēt pēc avio biļetēm, meklē viesnīcas un šīs vasaras karstākos galapunktus. Protams, ceļošana vienam, ar otru pusīti vai draugiem vienmēr ir lielisks un bezrūpīgs pasākums. Taču ko darīt vecākiem, kuriem ir mazas atvases? Daudzi vecāki baidās doties ceļojumos vienkārši, jo nav pietiekama pieredze un informācijas par to, kā veiksmīgāk un vienkāršāk tikt cauri lidostu parsēšanām ar saviem bērniem.

Turpinājumā, iesakām iepazīties ar virkni noderīgiem padomiem, kuri atvieglos jūsu lidojumus.

Dokumenti

Vissvarīgākais, protams, ir pārliecināties par pases derīguma termiņiem. Svarīgi, ka bērna vārds ir ierakstīts arī pašu vecāku pasē. Ja šis ieraksts vecāku pasē nav redzams, lidostas pārbaudē jums nāksies uzrādīt bērna dzimšanas apliecību. Neskaitot šo, iesakām arī iepazīties ar prasībām un dažādajiem noteikumiem, kas tiek ņemti vērā konkrētajā valstī. Par tiem varat uzzināt taujājot mātei “google”, kā arī griežoties pie kāda no ceļojumu konsultantiem.

Vēl atliek pieminēt, ka bērniem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, neatkarīgi no pilsonības un valstiskās piederības, līdzi nepieciešama pase vai ID karte.

Ierobežojumi lidojot ar bērniem un zīdaiņiem

Ja jūsu zīdainim lidošanas biļete ir bez vietas, jeb ar “no seat” statusu, tad visu lidojuma laiku pieaugušajam bērns jātur rokās. Tātad saprotams – viens pieaugušais nevar lidot kopā ar vairāk kā vienu bērnu vai zīdaini.

Bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu, ceļošana atļauta tikai pieauguša cilvēka pavadībā. Bērni, vecumā no 12 līdz 15 gadiem, var arī ceļot vieni paši, bez pieaugušo pavadības. Šādā gadījumā, bērnam jābūt līdzi pasei un dzimšanas apliecībai. Ja ceļojuma galamērķis sniedzas aiz Šengena zonas robežām, ieteicams arī sarūpēt notāra apstiprinātu pilnvaru.

Barošana ar krūti lidojuma laikā

Visiem zināms, ka lidmašīnai vecot pacelšanos un nolaišanos, tās kabīnē būtiski mainās gaisa spiediens. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc vairumam cilvēku, lidojot pirmo reizi, aizkrīt ausis. Taču ir daļa bērnu, kas šo ausu aizkrišanu pat nesajūt un nepamana. Citiem bērniem, tieši otrādi – radīt galvassāpes un nepatīkamas, neizjustas sajūtas. Šādos gadījumos ēdināšana jeb bērna barošana var ļoti labi palīdzēt, lai izbeigtu diskomforta sajūtu bērna ausīs. Visbiežāk, jaunās māmiņas izvēlas palikt savās sēdvietās un turpat arī barot savu bērnu, apsedzot bērnu ar kādu apģērba gabalu. Svarīgākais ieteikums būtu nebaidīties un lūgt apkalpojošam personālam pēc palīdzības. Ja redziet, ka lidmašīnā ir brīvas sēdvietas, jūtieties brīvi un dodieties turp.

Secinājumi

Ceļošana ar bērniem var būt lielisks veids kā izrauties no ikdienas un iepriecināt savu ģimeni. Taču jāatceras, ka bērni savas emocijas izrāda uzreiz, tāpēc nevajadzētu ceļojuma laikā iespringt un ņemt katru sīkumu personīgi. Ar skaidru, vieglu prātu jāuzņem un jāanalizē katra situācija. Pirms ceļojuma, izveidot sarakstu un pārbaudīt, vai ir sagādāts viss nepieciešamais. Un tad, kad taksometrs piestāj pie lidostas durvīm, laiks ļauties straumei un ar pozitīvu prātu gaidīt, līdz nonāksiet galamērķī.

Lidojums uz ārzemēm – cik drošs tas ir jūsu gaidāmajam mazulim?

Ceļot un uzzināt pasauli vēlas teju katrs. Citam tas sanāk vēlāk, citam – agrāk. Protams, arī jaunajām māmiņa, esot bērna gaidībās, ir vēlme doties ārpus valsts robežām lai vēl pēdējo reizi nedaudz atvilktu elpu un atpūstos, pirms mazais ir piedzimis. Lai izdotos veiksmīgs un patīkams ceļojums, esam izveidojuši rakstu ar pāris ieteikumiem, kuri būtu jāņem vērā, ja grūtniecības laikā vēlaties doties uz kādu tālāku valsti.

Tas ir pavisam normāli, ka jaunās māmiņas ceļo un vēlas to darīt, atrodoties bērna gaidībās. Ne katram lemts izjust, kā tas ir, būt vienai un gaidīt, līdz mazais būs gatavs nākt šajā pasaulē. Vēl jo vairāk, speciālisti saka, ka ceļošana ar lidmašīnu ir pavisam droša līdz pat trīsdesmit sestajai grūtniecības nedēļai. Protams, tas viss ir atkarīgs individuāli, no katras māmiņas un tās veselības stāvokļa. Tāpēc saprotams, ka, pirms dodieties uz lidosta Rīga, iesakām apciemot jūsu ģimenes ārstu, lai nerastos nekādu negaidītu pārsteigumu.

Kā paši ārsti stāsta, visideālākais un drošākais laiks, lai ceļotu, būs no 14. līdz 27. nedēļai. Šajā periodā tik ierastie rīta nelabumi ir mazinājušies un būs lielāka enerģija, lai pilnvērtīgi baudītu dienu. Svarīgs punkts – pirms esat nolaidusies izraudzītajā galapunktā, noskaidrojiet visu iespējamo par ārsta apmeklējumiem un vizītēm konkrētajā pilsētā. Vienmēr ir jābūt gatavai uz to, ka ceļojuma laikā būs nepieciešama vizīte pie ārsta. Saprotams, šādās vizītēs svarīgi būtu paņemt līdzi un uzrādīt savu mātes pasi, lai ārsts ātri un viegli varētu saprast svarīgāko informāciju par jūsu grūtniecību.

Daudzas grūtnieces satrauc fakts, ka lidostu kontrolēs un pārbaudēs tiek izmantoti metāla detektori, lai atpazītu ieročus un citas aizliegtas mantas pasažieru bagāžā. Ir radies maldīgs priekšstats, ka šie detektori varētu negatīvi ietekmēt grūtniecību un gaidāmā bērna veselību. Un nu, mēs varam jūs nomierināt. Uztraukumam nav pamata. Vēl viens satraukuma cēlonis, ir spiediens lidmašīnās pie pacelšanās un laikā, kad lidmašīna gozējas starp mākoņiem. Un arī šeit – nevajadzētu satraukties. Kā pati Federālā Aviācijas Administrācija savā lapā stāsta, ir noteikts konkrēts standarts, kādam ir jābūt spiedienam lidmašīnas telpā. Tādējādi netiek kaitēts ne maziem bērniem, ne pieaugušajiem un šajā gadījumā – grūtniecēm.

Galu gala, ja grūtniecība norit pēc plāna, jūs jūtaties labi un veselīgi, tad nevajadzētu iešauties pat domai, ka lidojuma vai ceļojuma laikā varētu atgadīties kas slikts. Viens svarīgs fakts ir lidojumi ar maza izmēra lidmašīnām. Šādus lidaparātus parasti izmanto īsiem reisiem. Šeit nu gan, būtu vērts turēt acis un ausis vaļā, jo šādos lidaparātos nav īpašas spiediena kontroles.

Vēl viens populārs jautājums ir par rīta nelabumiem un kā tos ietekmē krasas temperatūras vai spiediena maiņas. Un atbilde ir jā – nosauktie faktori var to visu ietekmēt. Piemēram, ja dodaties uz siltajām zemēm, pirmajās dienās vajadzētu izvēlēties mierīgākas aktivitātes, lai jūsu organisms pierod pie jaunā klimata. Lēnas pastaigas turpat vecpilsētā vai kāda SPA izbaudīšana būs lielisks sākums. Vēlāk, kad jūtaties drošāka un esat pieradusi pie vietējiem laika apstākļiem, pavisam droši var sapakot somu un doties kādā garākā pārgājienā ārpus pilsētas.

Lai nu kā, grūtniecībai nevajadzētu būt šķērslim, lai baudītu atpūtu. Protams, ir nepieciešamas lielākas rūpes un uzmanība. Saplānojiet visu kārtīgi, izvēlieties galamērķi un ar pozitīvu prātu metieties piedzīvojumā, pirms pasaulē nāk jaunā atvase.