Ceļošana ar lidmašīnu – kā rīkoties, ja jūsu lidojums ir pārtraukts?

Kuram gan patīk saņemt ziņu, ka tieši viņa lidojums ir ticis atcels un atlikts uz vēlāku. Vēl jo vairāk, ja pirms tam esat sapņojuši un dienas skaitījuši līdz jūsu lidojumam. Par laimi, aviosabiedrības, saskaņā ar Eiropas Savienības izstrādātu likumdošanu, ir atbildīgas un to pienākums ir parūpēties par pasažieri un sagādāt tam citu lidojumu, ja konkrētais reiss ir ticis pārtraukts. Svarīgi zināt, ka šis likums strādā un attiecas jebkuros gadījumos, kad ieplānotais lidojums ir ticis atcelts vai pārlikts un vēlāku. Papildus, ja lidmašīnas kavēšanās ir saistīta ar defektiem vai bojājumiem, kas radušies lidmašīnas iepriekšējā reisa laikā, cietušie pasažieri ir tiesīgi pieprasīt arī papildus naudas kompensāciju

Protams, vairumam cilvēku pārvietošanās ar gaisa transportu nav nekāda ikdienas rutīna, bet gan eksotisks un neaizmirstams brīvdienu piedzīvojums. Tas būtu tikai normāli un pašsaprotami, ka gadījumā, ja pasažieru lidojums ir aizkavējies vai ticis atcels un nav ne angļu valodas ne citu valodu zināšanas, aviosabiedrība parūpētos par saviem klientiem. Pretimnākšana un negaidītās neērtības mazināšana būtu tikai lieliska prakse katras avio kompānijas pienākumos.

Mūsdienās, arvien vairāk tiek domāts par patērētāju drošību un komfortu. Lai parūpētos par to, ka klientiem tiek sniegta nepieciešamā palīdzība gadījumos, kad lidojums ir aizkavējies vai ticis atcelts, Eiropas valstis ir vienojušās par likuma izmaiņām pasažieru tiesību jomā. Jaunizveidotie likumi attiecas uz visam valstīm, kuras atrodas Eiropas Savienībā.

Tūlītēja palīdzības sniegšana

Gadījumā ja konstatējat, ka jūsu lidojums ir aizkavējies par vairākām stundām, un neviens par to jums iepriekš nav paziņojis, konkrētajai aviosabiedrībai nekavējoties ir jānodrošina jums palīdzība. Vēl jo vairāk, vai nu pagaidu viesnīca, kurā palikt līdz nākamajam reisam, vai arī tuvākais lidojums uz jūsu izvēlēto galapunktu. Gadījumā, ja jūsu izraudzītajai aviosabiedrībai nav iespējams jūs nogādāt jūsu izraudzītajā galapunktā, tās pienākumos ir nogādāt jūs atpakaļ vietā, no kurienes sākāt jūsu ceļojumu. Šādos gadījumos, ja pasažieri neapmierina šāds risinājums, pasažierim ir visas tiesības saņemt pilnu atlīdzību par neizmantoto ceļojuma biļeti, kā arī par viesnīcu tēriņiem, ja tādi ir bijuši.

Saprotams, ka tāpat kā jumts virs galvas, arī ēdiens ir svarīgs aspekts šādos gadījumos. Un arī šeit, visa atbildība un rūpes jāuzņemas lidsabiedrībai. Atkarībā no tā, cik ilgs laiks gaidāms līdz nākošajam lidojumam, pakalpojuma sniedzējam jūs ir jānodrošina ar ēdieniem, kā arī dzērieniem un sakaru līdzekļiem, ja jums tādu nav vai ir izlādējušies.

Secinājumi

Piekritīsiet – tas būtu tikai cilvēcīgi, ja pakalpojuma sniedzēji uzņemtos atbildību, ja dažādu apstākļu dēļ, pārvietošanās no punkta A līdz punktam B ir tikusi traucēta vai aizkavēta. Pavisam nesen pasauli pāršalca American Airlines bēdīgais stāsts par to, kā viens no to pasažieriem ar varu ticis izvilkts laukā no lidmašīnas, kaut arī tā nebūt nebija viņa vaina. Pārdot vairāk biļešu, nekā ir lidmašīnā sēdvietu, ir tikai un vienīgi aviokompānijas vaina.

Lai nu kā, cerēsim, ka nākotnē, attīstoties aviotransportam, arī to serviss un attieksme pret klientiem kļūs daudz cilvēcīgāka un pretīmnākoāka..