Ceļošana ar lidmašīnu – triki kā lētāk atrast aviobiļetes un citi padomi

Mēs visi reiz esam bijuši situācijā, kad stundām ilgi blandamies un nīkstam lidostā, tad tik nepatīkamās muitas pārbaudes un negulētas naktis. Taču jāatzīst – tā ir neatņemama ceļojumu sastāvdaļa, kas teju katram ir jāizbauda. It īpaši pusaudžu gados. Kāda britu mājaslapa ir intervējusi un apkopojusi datus no kaislīgākajiem ceļotājiem par to, kad un kā viņi iegādājas aviobiļetes, kā aizpilda laiku, ja līdz nākamajam lidojumam atlikušas vairākas stundas un citas lietas. Tad nu lūkosimies, ko prasmīgākie no ceļotājiem iesaka.

Caurspīdīgie aiztaisāmie maisiņi

Lai nerastos problēmas izejot drošības kontroli, ieteicams visus kosmētiskos līdzekļus, krēmus, zobu pastas un jebkāda veida medikamentus ievietot caurspīdīgā, aiztaisāmā maisiņā. Jūsu zināšanai, ir atļauts izmantot vienu 17,8cm X 20,3cm caurspīdīgo maisiņu.

Šķidrumu sasaldēšana

Visiem zināms, ka rokas bagāžā ir atļauts vien niecīgs daudzums šķidruma. Vēljovairāk, šķidrumiem jāatrodas atsevišķos iepakojumos un to ietilpība nedrīkst pārsniegt 100 mililitrus. Pieredzējušāki ceļotāji stāsta, ka vairums lidostu, veicot drošības pārbaudes, ļauj pārvadāt sasaldētus šķidrumus. Saprotams, garākos reisos, sasaldētais šķidrums pārvērtīsies šķidrā veidā un būs atkal lietojams.

Uzkodas

Jāpatur prātā, ka izejot lidostas drošības kontroli, jebkāda veida saldumi, našķi un dzērieni maksās līdz pat trīs reizēm vairāk. Nevajag ierobežot sevi. Visvienkāršākais un efektīvākais būs ielikt somā mājās sarūpētu sviestmaizi vai kādu šokolādes batoniņu. Diemžēl, mazās minerālpudeles un ūdens pudeles neizdosies nogādāt lidostas otrajā pusē, jo vienkārši – to tilpums pārsniedz atļaujamo.

Tukša dzeramā ūdens pudele

Šis var šķist anti-sanitāri, taču, ja neesat pārāk piesardzīgs ceļotājs, lētākais un ērtākais veids kā parūpēties par ūdens krājumiem ir lidostas tualete. Lielāko pilsētu lidostās, kvalitāte ūdensvados ir pietiekami augsta, lai ūdeni varētu izmantot ikdienā. Tādā veidā jūs ietaupīsiet pāris, tik svarīgos, euro.

Ilgi gaidītais miegs lidostā

Protams, snauda uz lidostas krēsliem vai grīdas ir interesanta, taču sāpīga. Katram ceļotājam vismaz reizi mūžā jāiziet cauri šādam piedzīvojumam, kad rīta agrumā apsargs baksta tev sānos. Tu atver acis un redzi – lidostā čum un mudž no cilvēkiem. Lielākajās lidostās ir pieejamas mazas istabiņas, kurās ceļotāji var ne tikai izgulēties, bet arī nomazgāties. Cena, par šādas istabiņas īri uz 4.līdz 6.stundām ir aptuveni $40. Jā, pirmajā mirklī cena var šķist visnotaļ augsta, taču ticiet man – jūsu ķermenis otrā dienā pateiks jums paldies.

Turieties rindās pa kreisi

Stāvēšana garajās rindās. Te kāds vēl ņem un iešmauc pa vidu – kuram gan tas viss patīk? Kā izrādās, kāda lidostas pētnieku grupa ir nākusi pie secinājuma, ka cilvēkiem ir tendence doties rindās, kuras atrodas pa labi no tiem. Iemesls? Lielākā daļa ceļotāju ir labroči. Vai var ticēt šim pētījumam vai nē, varam pārliecināties tikai vienā veidā – nākamreiz, kad laiks “iečekoties”, pavērojiet rindu kustību un stājaties tajā rindā, kas atrodas pa labi no jums.

Secinājumi

Ir daudz dažādu knifiņu, kā savu ceļojumu padarīt ērtāku un maciņam parocīgāku. Augstāk minētie ir tikai daži ieteikumi, kurus apkopojis britu laikraksts. Ja jums šie ieteikumi šķita noderīgi, labprāt arī turpmāk dalīsimies un veidosim vēl šāda veida rakstus. Lai patīkams un ērts ceļojums!