Ceļošana – kā pareizi izvēlēties transportu?

Kad vasara jau ir tepat aiz stūra un teju katra ģimene meklē vietu, kur doties ar savām atvasēm, svarīgi ir neaizmirst to, ka nepietiek tikai ar galamērķa izvēlēšanos un dokumentu nokārtošanu. Protams, tas viss ir svarīgi, taču ļoti svarīga lieta ir transports un transporta veids, ar kuru ceļot.

Tie, kuri pieturas pie vecām tradīcijām un izvēlas tūrisma aģentūras, var neuztraukties, jo transports ir iekļauts jau katra tūrisma aģentūras paketē. Visbiežāk izmantotie ceļojuma transporta veidi:

  • autobuss
  • vilciens
  • lidmašīna
  • kuģis
  • prāmis

Tā kā mūsdienās ceļošana ar lidmašīnu kļūst arvien populārāka, esam izveidojuši speciāli jums lietas un faktus par to, ko sagaidīt un kā izplānot savu nākamo ceļojumu, izvēloties aviotransportu.

Aviokompānijas izvēle

Šķiet mazsvarīgi, taču tā nav. Pareizas aviokompānijas izvēle ir ļoti svarīgs aspekts, kurš pavisam noteikti ietekmēs jūsu ceļojumu. Pozitīvā vai negativā veidā, viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no jums. Ir izveidoti vairāki kritēriji, pēc kuriem nosaka lidsabiedrības kvalitāti:

  • cenas
  • laika ievērošana
  • lidmašīnu ērtība
  • apkalpojošais personāls

Protams, kuram gan nepatīk atrast un iegādāties lētas aviobiļetes. Uzreiz tiek ietaupīta nauda suvenīriem vai labākai viesnīcai, taču nedrīkst arī pārspīlēt. Jāpatur prātā, ka lētu aviobiļešu dēļ ir iespēja, ka atlidosiet izraudzītajā vietā vēlāk nekā būs paredzēts. Turpinot, lidmašīnu sēdvietas var būt par šaurām, kas radīs lidojuma laikā diskomfortu. Tad arī uzdodiet sev jautājumu – vai naudas ietaupīšana uz aviobiļetēm būs tā vērta?

Lidostas izvēle

Tikai Latvijā mums ir viena, pastāvīgi darbojoša lidosta. Taču ārvalstīs, lielākajās pilsētās un reģionos, tādu ir daudz. Tāpēc ieteicams pārbaudīt, kura no lidostām konkrētajā reģionā piedāvā lētākus un izdevīgākus pakalpojumus. Starp šīm lidostām varbūt 10km vai 40km, taču, ja no tā atkarīga prāva naudas summa, tad piekritīsiet – tas ir tā vērts, izmeklēt pareizo lidostu.

Runājot par mazākām, necilākām lidostām – bieži vien tās atrodas vistālāk no centra un tajās jūs neatradīsiet daudz greznu veikalu. Taču, ja jūsu mērķis ir vien iesēsties lidmašīnā un bez ilgām stāvēšanām nonākt galamērķi, šādas lidostas būs lielisks risinājums.

Nereti gadās tā, ka lētāk ir aizlidot uz kādu no kaimiņvalstīm un tikai tad, uz izraudzīto galamērķi. Pieredzējušāki ceļotāji zinās, ka, lai lētāk nonāktu Honkongā, izdevīgāk ir lidot nevis no Pekinas, bet gan doties uz Šeņdzeņu, un tikai tad uz Honkongu. To pašu arī var teikt, ja vēlaties lidot uz Latviju no Dānijas. Ļoti bieži, par pārdesmit eiro ir iespējams iegādāties biļeti no Dānijas uz Londonu, un tad lidot no Londonas uz Latviju. Skan neloģiski, vai ne? Taču tā tas ir, un kāpēc gan neizmantot šādus mazos knifiņus?

Secinājumi

Izmantot tūrismu aģentūru piedāvājumus ir laba lieta – cenā ir iekļauts teju viss, tādējādi nav jāraizējas un jāplāno ne transports, ne viesnīcas. Taču šādi pakalpojumi nereti ir ļoti dārgi un tos pašus ceļojumus, tiesa gan bez gida, iespējams iegādāties par divreiz un pat trīsreiz lētākām naudām.

Tāpēc iesakām jums,pirms dodieties savā vasaras ceļojumā, kārtīgi apsvērt visus “par” un “pret” tūrisma aģentūrām. Un ja šķiet, ka paši varat tikt galā ar transportiem – dariet tā. Elpu aizraujošs piedzīvojums garentēts. Jo ne velti ir teiciens “Vislabākais veids, kā izpētīt pilsētu vai valsti, ir tajā apmaldoties”.