Lidojums uz ārzemēm – kā veiksmīgi doties ceļojumā ar bērniem

Vasara nav aiz kalniem. Vēl jo vairāk – tā ir tepat aiz stūra. Un to var manīt – draugi un paziņas steidz meklēt pēc avio biļetēm, meklē viesnīcas un šīs vasaras karstākos galapunktus. Protams, ceļošana vienam, ar otru pusīti vai draugiem vienmēr ir lielisks un bezrūpīgs pasākums. Taču ko darīt vecākiem, kuriem ir mazas atvases? Daudzi vecāki baidās doties ceļojumos vienkārši, jo nav pietiekama pieredze un informācijas par to, kā veiksmīgāk un vienkāršāk tikt cauri lidostu parsēšanām ar saviem bērniem.

Turpinājumā, iesakām iepazīties ar virkni noderīgiem padomiem, kuri atvieglos jūsu lidojumus.

Dokumenti

Vissvarīgākais, protams, ir pārliecināties par pases derīguma termiņiem. Svarīgi, ka bērna vārds ir ierakstīts arī pašu vecāku pasē. Ja šis ieraksts vecāku pasē nav redzams, lidostas pārbaudē jums nāksies uzrādīt bērna dzimšanas apliecību. Neskaitot šo, iesakām arī iepazīties ar prasībām un dažādajiem noteikumiem, kas tiek ņemti vērā konkrētajā valstī. Par tiem varat uzzināt taujājot mātei “google”, kā arī griežoties pie kāda no ceļojumu konsultantiem.

Vēl atliek pieminēt, ka bērniem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, neatkarīgi no pilsonības un valstiskās piederības, līdzi nepieciešama pase vai ID karte.

Ierobežojumi lidojot ar bērniem un zīdaiņiem

Ja jūsu zīdainim lidošanas biļete ir bez vietas, jeb ar “no seat” statusu, tad visu lidojuma laiku pieaugušajam bērns jātur rokās. Tātad saprotams – viens pieaugušais nevar lidot kopā ar vairāk kā vienu bērnu vai zīdaini.

Bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu, ceļošana atļauta tikai pieauguša cilvēka pavadībā. Bērni, vecumā no 12 līdz 15 gadiem, var arī ceļot vieni paši, bez pieaugušo pavadības. Šādā gadījumā, bērnam jābūt līdzi pasei un dzimšanas apliecībai. Ja ceļojuma galamērķis sniedzas aiz Šengena zonas robežām, ieteicams arī sarūpēt notāra apstiprinātu pilnvaru.

Barošana ar krūti lidojuma laikā

Visiem zināms, ka lidmašīnai vecot pacelšanos un nolaišanos, tās kabīnē būtiski mainās gaisa spiediens. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc vairumam cilvēku, lidojot pirmo reizi, aizkrīt ausis. Taču ir daļa bērnu, kas šo ausu aizkrišanu pat nesajūt un nepamana. Citiem bērniem, tieši otrādi – radīt galvassāpes un nepatīkamas, neizjustas sajūtas. Šādos gadījumos ēdināšana jeb bērna barošana var ļoti labi palīdzēt, lai izbeigtu diskomforta sajūtu bērna ausīs. Visbiežāk, jaunās māmiņas izvēlas palikt savās sēdvietās un turpat arī barot savu bērnu, apsedzot bērnu ar kādu apģērba gabalu. Svarīgākais ieteikums būtu nebaidīties un lūgt apkalpojošam personālam pēc palīdzības. Ja redziet, ka lidmašīnā ir brīvas sēdvietas, jūtieties brīvi un dodieties turp.

Secinājumi

Ceļošana ar bērniem var būt lielisks veids kā izrauties no ikdienas un iepriecināt savu ģimeni. Taču jāatceras, ka bērni savas emocijas izrāda uzreiz, tāpēc nevajadzētu ceļojuma laikā iespringt un ņemt katru sīkumu personīgi. Ar skaidru, vieglu prātu jāuzņem un jāanalizē katra situācija. Pirms ceļojuma, izveidot sarakstu un pārbaudīt, vai ir sagādāts viss nepieciešamais. Un tad, kad taksometrs piestāj pie lidostas durvīm, laiks ļauties straumei un ar pozitīvu prātu gaidīt, līdz nonāksiet galamērķī.